ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 4 kwietnia 2021r.

piątek, 2 kwietnia, 2021 | Ogłoszenia Parafialne

Moi Drodzy!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

Dziękując serdecznie za pamięć, proszę o przyjęcie życzeń paschalnych.

Niech czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym. Niech światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. WESOŁEGO ALLELUJA!       

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję:
  • p. Emilii i p. Mariuszowi za wykonanie Grobu Pańskiego;
  • osobom, które złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego;
  • służbie liturgicznej, p. Kościelnemu, p. Organiście;
  • wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego.
  1. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 8.00, 9.00 i 11.00. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
  4. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna z woli Pana Jezusa, objawionej św. Faustynie, przeżywamy ją jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 9.00 koronka do miłosierdzia Bożego.
  5. Przypominam, że kościół jest w ciągu dnia otwarty, można więc podjechać na chwilę modlitwy przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa.