VI Niedziela Wielkiego Postu – 24 marzec 2024r.

środa, 27 marca, 2024 | Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy najważniejszy okres liturgiczny, podczas którego przeżywać będziemy Misterium Paschalne.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania w dniu parafialnej spowiedzi.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. W poniedziałek na godzinę 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny ze Słaboszewa: Dojs Roman i Zbigniew, Bojarscy, Drzażdrzyńscy, Konopińscy, Dojs, Bergmann, Biesiada, Sadrakuła, Puszczyński, Grądek, Szymkus.
 5. W środę o godz. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek od godziny 8.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 7. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach przy kościele. Bóg zapłać!

Plan celebracji Wielkiego Tygodnia:

 1. Wielki Czwartek – godz. 17.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.  Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
 2. Wielki Piątek – Droga krzyżowa w kościele o godz. 11.00.
 3. Nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.
 4. Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o 10.00, 12.00 i 16.00.
 5. WIGILIA PASCHALNA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ o godz. 21.00.
 6. Wigilię Paschalną rozpoczniemy od poświęcenia ognia, czytać będziemy Słowo Boże, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie naszych przyrzeczeń chrzcielnych (przynieśmy świece). Liturgię zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną – serdecznie zapraszam asystę.
 7. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny –  Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Tradycyjnie w poniedziałek swoimi ofiarami wesprzemy KUL.