Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopad 2020r.

sobota, 31 października, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
 • w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość Wszystkich Świętych – uwielbiamy Boga w Jego świętych, czyli ludziach, którzy dostąpili już łaski nieba. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie w Domu Ojca.
 2. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych można zyskać odpusty. W tym roku Stolica Apostolska postanowiła, że odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych można zyskać przez cały listopad.
 3. W poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze o godz. 12.00 i 17.00. Po Mszy o godzinie 12.00 modlitwa z wymieniankami.
 4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych z wymieniankami: wtorek, środa, czwartek –  o godz. 16.30.
 5. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku miesiąca w piątek od godz. 16.00.
 6. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa do chorych z posługą sakramentalną udam się tylko na wyraźną prośbę chorego lub rodziny.
 7. Przyszła niedziela Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach zbiórka do puszek na fundusz organizacji „Kościół w potrzebie”.
 8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny ze Słaboszewa: Dojss, Chołodnicka, Bojarscy, Drzażdrzyńska, Konopińscy, Dojss, Bergmann, Biesiada, Sadrakuła.
 9. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 65 osób /obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką/.
 10. Słowo Ks. Prymasa i Apel Rady Stałej Konferencj Episkopatu Polski.