Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020r.

niedziela, 12 kwietnia, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

            Moi Drodzy! Trudna i złożona rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć i  pracować, nie pozwala nam na kontakt ze sobą – niech więc czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym.

            Dziękując serdecznie za pamięć, proszę o przyjęcie życzeń paschalnych.

            Niech światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. ALLELUJA!

 

  1. Przypominam, że kościół jest w ciągu dnia otwarty, można więc podjechać na chwilę modlitwy przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa. Zgodnie z rozporządzeniem w kościele może przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Na Msze święte w pierwszej kolejności wchodzą ofiarodawcy.
  2. Serdecznie dziękuję tym, którzy złożyli ofiary bądź przynieśli kwiaty do kościoła. Dziękuje również za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby Kościoła. Szczególne podziękowania dla pana Marka Bąkowskiego za odnowienie i zawieszenie krzyża w kościele.
  3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. W związku z zapytaniami dotyczącymi zamykania cmentarzy informuję, że na chwilę obecną nie ma takiego aktu prawnego, który zmuszałby do zamknięcia cmentarzy. Nie oznacza to, że nie obowiązują inne prawa dotyczące przebywania w miejscach publicznych – dwie osoby w grupie, w odległości dwóch metrów. Obowiązuje niezależnie od pandemii także i to, że cmentarz jest miejscem szczególnej pamięci i modlitwy, nie natomiast miejscem spacerów czy placem zabaw dla dzieci.