Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020

sobota, 4 kwietnia, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

  1. W czasie narodowej kwarantanny rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Niech to będzie dla nas wszystkich tydzień modlitwy i zadumy nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  2. Dziś Niedziela Palmowa, przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres liturgiczny, podczas którego przeżywać będziemy Misterium Paschalne. Gorąco zachęcam do jedności w modlitwie i do przeżywania w duchowej łączności liturgii tych dni.        W Wielki Piątek zachęcam do adoracji Krzyża w domach.
  3. Dostępna będzie również transmisja z Katedry Gnieźnieńskiej na stronie internetowej naszej archidiecezji: archidiecezja.pl (Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia w Wielki Piątek o godz. 18.00, Wigilia Paschalna o godz. 20.00, Msza w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego godz. 10.00).
  4. Plan celebracji Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek – Nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego o godz. 18.00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.

Wielka Sobota – Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa nie święce pokarmów. Ksiądz Prymas zachęca, aby przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego pobłogosławił je ojciec rodziny w domu i została odmówiona wspólna modlitwa. Tekst „błogosławieństwa stołu” na stronie internetowej parafii. Zachęcam do nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa (max. 5 osób).

WIGILIA PASCHALNA  o godz. 21.00.

  1. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte o godz. 9.00 i 11.00.
    Uczestniczą tylko zamawiający intencje – maksymalnie 5 osób z rodziny.
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO