IV Niedziela Wielkiego Postu

czwartek, 26 marca, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

2. D E K R E T

            W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, z dniem 20 marca br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

W tym trudnym czasie proszę wszystkich wiernych o modlitwę za osoby dotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny          i służby sanitarne oraz za osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki.     Módlmy się również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa.

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:  

– Gorzkie Żale w niedzielę: po Mszy św. o godz. 9.00;

– Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W biurze parafialnym można nabyć świece wielkanocne Caritas.

5. Pod chórem znajduje się puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskieg