NIEDZIELA PALMOWA – 10 kwiecień 2022r.

poniedziałek, 11 kwietnia, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

  1. Dziś Niedziela Palmowa, przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy najważniejszy okres liturgiczny, podczas którego przeżywać będziemy Misterium Paschalne.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania w dniu parafialnej spowiedzi.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Plan celebracji Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.  Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Wielki Piątek – Droga krzyżowa w kościele o godz. 11.00.

Nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy dla nikogo.

Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o 10.00, 12.00 i 16.00.

WIGILIA PASCHALNA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ o godz. 21.00 .

Wigilię Paschalną rozpoczniemy od poświęcenia ognia i paschału, czytać będziemy Słowo Boże, przez które poznamy historię zbawienia, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie naszych przyrzeczeń chrzcielnych (przynieśmy świece). Liturgię zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną – zapraszam asystę.

  1. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Tradycyjnie w poniedziałek swoimi ofiarami wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.