IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2020 r.

poniedziałek, 21 grudnia, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

  1. RORATY w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 17.00, środę o godz. 7.00.
  2. W czwartek WIGILIAwieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość.
  3. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy świętej przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  4. Msze święte w pierwsze święto o 9.00 i 11.00; w drugi dzień świąt o 8.00, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie w II dzień świąt Bożego Narodzenia usłyszymy list Rektora KUL, a taca przeznaczona będzie na ten Uniwersytet.
  5. W biurze parafialnym są jeszcze do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składam serdeczne Bóg zapłać!
  6. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty.
  7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
  8. Zgodnie z zaleceniem ks. Prymasa, w tym roku nie będzie odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie. Będzie kilka okazji, kiedy zaproszę parafian do kościoła na wspólną modlitwę.
  9. Przypominam o przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę. Osoby, które chcą przyjmować w tradycyjny sposób podchodzą na końcu kolejki.