III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020r.

poniedziałek, 14 grudnia, 2020 | Ogłoszenia Parafialne

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

  1. Od poniedziałku w Kosciele rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
  2. W środę o g. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
  3. RORATY w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam i zachęcam do przychodzenia z lampionami.
  4. W biurze parafialnym są do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składam serdeczne Bóg zapłać!
  5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny ze Słaboszewa: Storozum, Lewandowscy, Ostrowscy, Błaszak, Buczkowscy, Chrośniak, Kołacki, Sadrakuła, Witczak, Kaszowscy.
  6. W przyszłą niedzielę – z racji trzeciej niedzieli miesiąca – ofiary złożone na składkę, będą przeznaczone na spłatę inwestycji parafialnych.
  7. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zdzisławę Jakubowską i śp. Bogdana Nowaka.
  8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
  9. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pamięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30.