II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marzec 2022r.

wtorek, 15 marca, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

  1. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszki na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebraliśmy 4.200 zł. Bóg zapłać!
  2. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy Dzień pomocy dla „Dzieła Ad Gentes”, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, obchodzony w tym roku pod hasłem: ,,Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Dlatego, oprócz modlitwy w ich intencjach, zbieramy również ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie.
  3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale w niedzielę: po Mszy św. o godz. 9.00;
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W środę o godz. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny z Mierucina: Świder, Łuczkiewicz, Rykowska, Grotnik, Malak, Wąsowscy, Pawlik, Pajurscy, Rutowscy, Chmielewscy, Konrad.
  3. W sobotę w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się konsekracja Radosława Orchowicza na biskupa pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Polecam go gorącej modlitwie wszystkich parafian.
  4. W przyszłą niedzielę – z racji trzeciej niedzieli miesiąca – ofiary złożone na składkę, będą przeznaczone na spłatę inwestycji parafialnych.
  5. Przypominam o nakazie używania maseczek w czasie sprawowania liturgii w kościele. Przypominam również o przyjmowaniu Komunii na rękę.