I Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2023r.

poniedziałek, 4 grudnia, 2023 | Ogłoszenia Parafialne

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
   • w czwartek –  wspomnienie św. Ambrożego;
   • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup oleju opałowego do kościoła.
 2. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 3. Adwentowe Msze święte ku czci Matki Bożej czyli RORATY w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Dzieci tradycyjnie przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Dzieci podczas rorat będą otrzymywać kolejne części obrazu. Zapraszam do wspólnej modlitwy…
 4. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy świętej o godz. 16.00 poświęce medaliki dzieciom przygotowujacym się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Serdecznie na tę Mszę świętą zapraszam mieszkańców Mierucina i Mierucinka – podziękujemy wspólnie Bogu za nawiedzenie obrazu Matki Bożej.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w najbliższą sobotę od godziny 8.00. Będzie to spowiedź i komunia świąteczna.
 7. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Episkopatu będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszki.
 8. W biurze parafialnym są już do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składam serdeczne Bóg zapłać!
 9. Parafialna spowiedź adwentowa w piątek 15 grudnia.
 10. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty. Bóg zapłać!
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w pracach przy kościele. Bóg zapłać!