D E K R E T (W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii)

poniedziałek, 1 czerwca, 2020 | Dekrety Biskupa

Gniezno, dnia 29 maja 2020 r.

D E K R E T

         W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

         Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych     i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji       Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa    w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

         Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej       w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski