9 Niedziela zwykła – 2 czerwiec 2024r.

czwartek, 13 czerwca, 2024 | Ogłoszenia Parafialne

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy;

– w środę – wspomnienie św. Bonifacego;
– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Bożego Ciała: rodzinom, które przygotowały ołtarze, wspólnocie Żywego Różańca za niesienie feretronu, pocztom sztandarowym, druhom strażakom za asystę podczas procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty, panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, panom, którzy przywieźli brzózki do dekoracji kościoła. Dziękuję za udekorowanie domów i kwiaty ofiarowane do kościoła. Bóg zapłać!

3. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy świętej procesja Eucharystyczna. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o asystę według następującego grafiku:

– poniedziałek – Mierucin

– wtorek – Mokre
– środa – Słaboszewko
– czwartek – OSP
– piątek – Szeroki Kamień i Mierucinek.

4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjnie wokół Kościoła. Msza święta z poświęceniem wianków o godz. 16.00. Proszę mieszkańców następujących wiosek o przygotowanie ołtarzy:

– ołtarz I – Białe Błota

– ołtarz II – Krzekotowo /trasa I/
– ołtarz III – Krzekotowo /trasa II/
– ołtarz IV – Szeroki Kamień

5. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

6. W piątek przypada Uroczystość Serca Pana Jezusa – ostatnia procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje post. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku Miesiąca od godziny 17.00.

7. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny z Białych Błót: Rewers, Strach, Chareński, Lidmann Grzegorz, Tabaczyńscy, Ziemińska, Szymkus, Błażejczak, Nowak, Wojtasik, Dłutkowscy, Kruzel.