8 Niedziela zwykła – 27 luty 2022r.

poniedziałek, 28 lutego, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.
 3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 15.00 i 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy dla nikogo.
 4. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 • Gorzkie Żale w niedzielę: po Mszy św. o godz. 9.00;
 • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 17.00.
 1. W środę o g. 15.00 Msza w intencji Pokoju, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. O godzinie 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
 2. W nawiązaniu do prośby Ks. Prymasa w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP – zbiórka pieniężna na pomoc Ukrainie do puszki dzisiaj i za tydzień, a w Środę Popielcową – składka.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godziny 16.00.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godziny 8.00.
 6. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty.
 7. Serdecznie dziękuję za pomoc przy wycince drzew. Bóg zapłać!
 8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stefanię Konrad z Mierucina i śp. Martę Chojnacką z Białych Błót. Zmarła śp. Marianna Woźniak z Krzekotowa. Pogrzeb we wtorek o g. 13.00. Zmarł śp. Zygmunt Puzio z Krzekotowa. Pogrzeb we wtorek w Mogilnie.