6 Niedziela zwykła – 12 luty 2023r.

poniedziałek, 13 lutego, 2023 | Ogłoszenia Parafialne

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– we wtorek – Święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

  1. W środę o godz. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.00.
  3. W przyszłą niedzielę – z racji trzeciej niedzieli miesiąca – ofiary złożone na składkę, będą przeznaczone na spłatę inwestycji parafialnych.
  4. Dobiega końca nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej. Uroczyste podziękowanie i pożegnanie Wizerunku będzie miało miejsce w niedzielę 19 lutego w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 15.00 z udziałem blisko 30 biskupów i wiernych z całej archidiecezji. Mszy św. kończącej peregrynację przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Po Mszy świętej Prymas Polski abp Wojciech Polak podziękuje za peregrynację i zawierzy Matce Bożej całą archidiecezję gnieźnieńską. Odbędzie się również pobłogosławienie nowego samochodu-kaplicy, który zastąpił poprzedni, służący Wizerunkowi od blisko 20 lat.
  5. W przyszłą niedzielę na prośbę Księdza Prymasa zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.