23 Niedziela zwykła – 4 wrzesień 2022r.

środa, 7 września, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

Drodzy Parafianie!

 Za nami historyczne wydarzenia i wielkie przeżycia duchowe – Rekolekcje Parafialne i Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jej jasnogórskiego wizerunku. Dni wypełnione modlitwą, refleksją, wyciszeniem, sakramentalnym pojednaniem z Panem Bogiem i zjednoczeniem z Nim w Eucharystii. Ciesząc się Waszą obecnością podczas Rekolekcji i w czas Nawiedzenia, mam nadzieję, że wszyscy biorący w nich udział mieli okazję do duchowego ubogacenia się, wzrostu i umocnienia swojej wiary. Niech ten czas łaski przyniesie w naszym życiu upragnione owoce.

Dziękuję tym Wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie i organizację Nawiedzenia: za czynny udział i pomoc w Liturgii tych dni, za dekoracje kwiatowe, wystrój kościoła i obejścia oraz przygotowanie dekoracji maryjnych na wioskach.

 Dziękuję też za zapewnienie bezpieczeństwa Braciom Strażakom oraz za ich asystę podczas wędrówki Ikony po naszej parafii.

 Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą obecność podczas Rekolekcji i Nawiedzenia Matki Bożej. To, co każda i każdy z Was przeżył jest darem i tajemnicą Waszych serc.

 Moi Drodzy, nie sposób wymienić wszystkich dzieł, prac i form Waszego zaangażowania. Niech każdy czuje się wyróżniony i doceniony na miarę swojej pracy, zaangażowania i ofiary, a Matka Boża Jasnogórska niech będzie Waszą opiekunką i orędowniczką u swojego Syna. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać!

  1. Dzisiaj Dożynki Gminne. Rozpoczęcie o godzinie 15.00 Mszą Świętą dziękczynną za zbiory w kościele w Dąbrowie.
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – z tej okazji na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcę ziarno do siewu.
  4. Spotkanie dla uczniów klas VIII SP rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania w niedzielę 11 września po Mszy o godz. 9.00.
  5. Na Mszy świętej w niedzielę 11 września o godz. 11.00 poświęce tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
  6. Spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 11 września, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
  7. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty.