21 Niedziela zwykła – 21 sierpień 2022r.

poniedziałek, 22 sierpnia, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
  • w środę –  święto św. Bartłomieja;
  • w piątekUroczystość NMP Częstochowskiej;
  • w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
 1. Na ręce gospodarzy Dożynek Parafialnych składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich mieszkańców Mierucinka i Szerokiego Kamienia, którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju kościoła  i otoczenia na Mszę Świętą Dożynkową. Bóg zapłać! Gospodarzem Dożynek Parafialnych w przyszłym roku będą mieszkańcy Białych Błót.
 2. Dziękuję jeszcze raz za ofiary dożynkowe z poszczególnych wiosek.
 3. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Od piątku – w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – rozpoczynamy rekolekcje parafialne – nasze duchowe przygotowanie na przyjęcie Obrazu. Serdecznie zapraszam.
 5. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w pracach przy kościele: porządkowanie terenu i mycie okien w kościółku. Bóg zapłać!
 6. Chętnych do pomocy w dekorowaniu terenu wokół kościoła i trasy procesji zapraszam we wtorek na godzinę 9.00. Natomiast osoby zainteresowane pomocą przy robieniu girland zaprasza w piątek na godzinę 15.00 do kościółka.
 7. Przypominam, że w biurze parafialnym można nabyć materiały do dekoracji swoich posesji: chorągiewki, flagi, proporczyki, emblematy.
 8. Proszę o zgłoszenie się do biura parafialnego osoby, które mają zamówione intencje mszalne od 31.08. do 06.09.2022r. Zmiana godziny Mszy świętych.