2 niedziela po NARODZENIU PAŃSKIM – 2 stycznia 2021r.

wtorek, 4 stycznia, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

 1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w minionym tygodniu w mszach kolędowych za wspólną modlitwę. Bóg zapłać też za składane ofiary, które przeznaczę na spłatę zobowiązań parafii wobec Kurii.
 2. W środę o godz. 16.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej w tym dniu pobłogosławię kadzidło i kredę.

Jest to Światowy Dzień Misyjny, stąd naszymi ofiarami będziemy wspierać polskich misjonarzy.Bóg zapłać.

 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godziny 16.00.
 2. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w miesiącu lutym.
 3. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny z Mierucina: Antoniewicz, Komsta, Zebel, Ratajczyk, Kijak, Sykut, Antoniewicz, Bartkowiak, Lewandowscy, Rusieccy, Zarychta.
 4. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia, w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły.
 5. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Jackiewicz i Mariana Ćwirko z Szerokiego Kamienia
 6. Przypominam o nakazie używania maseczek w czasie sprawowania liturgii w kościele. Przypominam również o przyjmowaniu Komunii na rękę.