18 Niedziela zwykła – 31 lipiec 2022r.

poniedziałek, 1 sierpnia, 2022 | Ogłoszenia Parafialne

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;
  • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Rozpoczynamy sierpień – Miesiąc Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do codziennej modlitwy w tej intencji i osobistej trzeźwości.
 3. Tydzień temu na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska zebraliśmy 1300zł. Serdecznie dziękuję.
 4. W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie do kościoła Radę Parafialną, Sołtysów i wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie Parafii do odwiedzin Matki Bożej w kopii cudownego obrazu.
 6. W tym tygodniu zostanie dostarczony do każdego domu program rekolekcji i nawiedzenia. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na zakup kwiatów do dekoracji kościoła.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godziny 17.00.
 8. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 9. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do posprzątania kościoła następujące rodziny ze Słaboszewa: Storozum, Lewandowscy, Ostrowscy, Błaszak, Buczkowscy, Chrośniak, Kołacki, Sadrakuła, Witczak, Kaszowscy.
 10. W biurze parafialnym można nabyć materiały do dekoracji swoich posesji: chorągiewki, flagi, proporczyki, emblematy.
 11. Dożynki parafialne zaplanowane są na 15 sierpnia o godz. 11.00. Wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy Mierucinka i Szerokiego Kamienia.
 12. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w pracach przy kościele.